Mobilní domy celoroční změní váš život k nepoznání
Pořízení mobilní dřevostavby, zateplené pro celoroční využívání, je poměrně častý krok mnoha lidí, kteří se rádi vyhnou městské zástavbě, rušnému životu v přeplněných a smogem zasažených ulicích. Zajistit si vlastní dům (nebo byt) je, zvláště pro mladé rodiny, neustále se stupňujícím problémem, jemuž se (hlavně před volbami) dokonce věnuje program některých politických stran, a tak je tento způsob řešení bydlení jistou možností, jak se vyhnout hypotékám a nehorázně vysokým cenám nájemních bytů.
Jaké to je bydlet v mobilním objektu, by vám potvrdili nejspíše ti, co jej využívají již několik let, a hlavně se přesvědčili, jaké to je trávit zde zimní měsíce. Že jde skutečně o zateplené prostory, dostatečně komfortní i v tomto období roku. (Zateplení lze upravit i na přání zákazníka a zvýšit tloušťku izolační vrstvy).
Pokud o řešení v podobném duchu uvažujete, vydejte se na prohlídku vzorového objektu, ať máte jasnou představu o takovém prostředí, o vybavení a technickém zázemí, údržbě a životnosti použitých materiálů. Že nejde jen o reklamní trik něco rychle prodat a zbohatnout na „hlouposti“ zákazníků, vás přesvědčí projektová dokumentace a hlavně samotný objekt.
Pergola, altán, terasa
Postavit dřevostavbu lze na vhodném podloží – na základové desce, kotevních patkách, a přípravu terénu může zajistit samotný dodavatel domu, nebo ji provedete ve vlastní režii. Podstatné však je předem zvážit, jak řešit dispozici celé stavby s ohledem na využívání zahrady, parkovacího stání pro automobil, příjezdové komunikace atp.
Součástí mobilních domů celoročních bývají velmi často pergoly nebo altány a také terasy, které prodlužují obytný prostor o posezení na zahradě. A co to znamená žít uprostřed vlastní zahrady, obklopeni zelení, v božském klidu a s výhledem do krajiny, jistě není nutné vyzdvihovat. Kdo vystřídá pobyt ve městě životem blíže přírodě, obvykle nemá zájem se ke stávajícímu životnímu stylu vrátit.